Cumhuriyet Gazetesine Saldırıya Basın Açıklaması(2)

CUMHURİYET GAZETESİNE YAPILAN SALDIRILARA KARŞI
MARMARİS CUMHURİYET OKURLARI GİRİŞİM KURULU’NUN BASIN AÇIKLAMASI

SON GÜNLERDECUMHURİYET GAZETESİNE ÜST ÜSTE YAPILAN BOMBALI SALDIRILARIN ASLINDA CUMHURİYET GAZETESİNE DEĞİL, CUMHURİYET GAZETESİNİN CUMHURİYET YÖNETİMİYLE ÖZDEŞLEŞEN ADINDAN ÖTÜRÜ DOĞRUDAN LAİK VE DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZE KARŞI YAPILDIĞI AÇIKTIR.

BU ALÇAKÇA SALDIRILARI DÜZENLEYENLER, DEVLETİ YÖNETENLERİN İRTİCA VE GERİCİLİĞE VERDİKLERİ ÖDÜNLERDEN DE CESARET ALARAK, CUMHURİYETİMİZLE YAŞIT VE YÜCE ATATÜRK’ÜN İSTEĞİ DOĞRULTUSUNDA KURULDUKTAN SONRA MODERN TÜRKİYE’NİN 83 YILLIK AYDINLIK YÜZÜNE IŞIK TUTAN CUMHURİYET GAZETESİNİ HEDEF ALMIŞLARDIR.

MARMARİS CUMHURİYET OKURLARI ADINA, ULUSUN VARLIĞINDAN, BİRLİĞİNDEN,LAİK VE ATATÜRK DEVRİM VE İLKELERİNE BAĞLI CUMHURİYETİMİZDEN ÖDÜN VERMEYEREK,ÇAĞDAŞ VE BAĞIMSIZ TÜRKİYE DÜŞÜNCESİNİ SAVUNAN CUMHURİYET GAZETESİNE YAPILAN BU İĞRENÇ SALDIRILARI ŞİDDETLE KINIYORUZ

CUMHURİYET YÖNETİMİNE VE CUMHURİYET GAZETESİNE HER DURUMDA SAHİPLİK EDECECEĞİMİZİ BİR KEZ DAHA YİNELEYEREK, CUMHURİYET GAZETESİNE GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ

DEVLETİ YÖNETENLERİN EN KISA SÜRE İÇİNDE BU ÇİRKİN VE HAİNCE YAPILMIŞ SALDIRININ İŞLEYENLERİNİ BULARAK ADALETE TESLİM ETMELERİNİ VE CUMHURİYET YÖNETİMİNE SALDIRANLARIN EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALARINI BEKLİYORUZ. 12 MAYIS 2006.

MARMARİS CUMOK GİRİŞİM KURULU
MARMARİS CUMHURİYET OKURLARI ADINA

Cumhuriyet Gazetesine Saldırıya Basın Açıklaması

CUMHURİYET GAZETESİNE YAPILAN SALDIRILARA KARŞI MARMARİS DEMOKRASİ PLATFORMU’NUN BASIN AÇIKLAMASI

CUMHURİYET GAZETESİ SON ALTI GÜN İÇİNDE ÜÇÜNCÜ KEZ BOMBALI SALDIRIYA UĞRAMIŞTIR. BU KABA VE İLKEL SALDIRI, CUMHURİYET GAZETESİ SİMGE ALINARAK, LAİK CUMHURİYETİMİZDEN, ATATÜRK DEVRİM VE İLKELERİNDEN ÖDÜN VERMEYEN, BAĞIMSIZ VE ÇAĞDAŞ CUMUHURİYETE HER ZAMAN SAHİP ÇIKMIŞ OLAN HALKIMIZA GÖZDAĞI VERMEK VE ONU SİNDİRMEK ADINA YAPILMIŞTIR.

ÖZGÜR BASINIMIZIN SEÇKİN BİR GAZETESİ OLAN CUMHURİYETE KARŞI YAPILAN BU SALDIRIYI, DEMOKRASİYİ VE ONUN ÇAĞDAŞ YAŞAM İLKELERİNİ BENİMSEMİŞ KURUMLARIMIZ ADINA DEMOKRASİ PLATFORMU OLARAK NEFRETLE KINIYORUZ

BU SALDIRI TÜRKİYE’NİN BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜNÜ BOZMAK İSTEYEN DIŞ DÜŞMANLARIN İÇERDEKİ UZANTILARININ HAİNLİĞİDİR.

UMUT ETMEK İSTİYORUZ Kİ, HÜKÜMET BU ÇİRKİN SALDIRININ HAİNLERİNİ EN KISA ZAMANDA BULUR VE LAYIK OLDUKLARI CEZALARI ALMALARI İÇİN ADALETE TESLİM EDER.

CUMHURİYET GAZETESİ, TÜRK BAĞIMSIZLIĞININ, ÖZGÜRLÜKLERİN, YURTTA VE DÜNYADA BARIŞIN, HALKIN EŞİT, PAYLAŞIMCI, MUTLU YAŞAMA ARZUSUNUN, GERİCİLİĞE VE ULUSAL DEĞERLERİ HİÇE SAYANLARA KARŞI DURUŞUN DİLİ, HALKIN GÖZÜ VE KULAĞIDIR. ATATÜRK ‘ÜN KURDUĞU LAİK CUMHURİYETİN, ATATÜRK DEVRİM VE İLKELERİNİN YILMAZ SAVUNUCUSU CUMHURİYET GAZETESİNİN BU SALDIRILARLA YILACAĞINI VE SAVUNDUĞU DÜŞÜNCELERDEN ÖDÜN VERECEĞİNİ SANANLAR BÜYÜK BİR YANILGI İÇİNDE OLDUKLARINI ENİNDE SONUNDA ANLAYACAKLAR, YANDAŞLARIYLA BİRLİKTE TÜRK HALKININ YURT VE ULUS SEVGİSİYLE ÇARPAN YÜREK BİRLİĞİNDE YOK OLACAKLARDIR.

TÜRK HALKININ AYDINLANMACI, ÖZGÜRLÜKÇÜ, BARIŞTAN VE KARDEŞLİKTEN YANA DEMOKRASİ SEVDASINDAN ÖDÜN VRMEDEN CUMHURİYETE SAHİPLİK EDECEĞİNDEN HİÇ KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN.
CUMHURİYET GAZETESİNE GEÇMİŞ OLSUN.12 MAYIS 2006

MARMARİS DEMOKRASİ PLATFORMU ADINA
AHMET NİŞANCI